רואי חשבון מומלצים בבאר שבע

רוצים לנהל את כספכם בצורה חכמה ולחסוך אלפי שקלים כל שנה? יצאתם לעצמאות ועכשיו אתם צריכים לנהל ספרים ולהגיש דו"חות קבועים לרשויות המס? אתם צריכים שירותי רואי חשבון, ואצלנו באתר תוכלו ללמוד רבות על התחום מקריאת מאמרים על עבודתם. תוכלו למצוא אצלנו גם את טובי רואי החשבון בארץ.
 
עבודתם של רואי החשבון עוסקת בניהול החשבונות של ארגונים, חברות, עסקים ואנשים עצמאיים. לכל מי שיש עסק בצורה כזו או אחרת חייב בניהול חשבונותיו ע"י רואה חשבון. עבודתם כוללת התנהלות שוטפת מול רשויות המס, הגשת דוחות כספיים, ניהול הכספים ועוד.
 
מתי הזמן הנכון לפנות לרואה חשבון
 
כאשר מדובר על עסק זעיר (עסק שמרוויח פחות מ-75,000 ₪ בשנה והוא פטור ממס) פעמים רבות אין צורך ברואה חשבון באופן שוטף, אם כי ניתן להיעזר בו אחת לשנה, לצורך מילוי הדוחות השנתיים לרשויות המס. כאשר מדובר על עסק גדול יותר, פנייה מוקדמת לרואה חשבון (אפילו לפני שפותחים את העסק) יכולה לחסוך מאות אלפי שקלים. רצוי לא לנסות לחסוך דווקא כאן, ולקחת רואה חשבון מקצועי שילווה את העסק למן שליו הראשוניים, ויסייע לכם להריץ את העסק ללא טעויות שיעלו לכם ביוקר.
 
 טיפ חשוב : בתהליך בניית עסק יש אין ספור דאגות, לפחות את הדאגה של ניהול הכספים וההתמודדות עם רשויות המס תשאירו לאנשי המקצוע.
 
 
קרא עוד
בלנק עדי

שד' השלום 146 מיתר 85025

חקלאי עובד

יעלים 11 מיתר 85025

אוחיון טלי

חרוב 5 עומר 84965

אבוקווידר חסן

שח''ל 37 באר שבע 84291

אביש ניסים

יהודה הנחתום 4 באר שבע 84249

אטיאס אבי

הנרייטה סולד 1 באר שבע 84894

אלחאג\ ראג\י עבד

שד' יצחק רגר 28 באר שבע

אלימלך שמעון

הגאולים 30 באר שבע 84415

אלמקייס אבי (קייסי) ושות\

הבורסקאי יוסי 101 באר שבע 84899

אסולין שלמה

קרן היסוד 17 באר שבע 84896

שאלות ותשובות בתחום רואי חשבון

מי הם קהלי הלקוחות של רואה חשבון?

ניתן לחלק את קהלי הלקוחות של רואי חשבון בבאר שבע ובכלל למספר קבוצות ובין היתר:
  • שכירים – רבים מהעובדים השכירים לא מודעים לזכויות שלהם בכל מה שקשור לנושאים כמו: קבלת החזרי מס ועוד.. רואה חשבון יוכל לסייע להם לממש את מלוא הזכויות שלהם.
  • עסקים פטורים – בכדי להקים עסקים פטורים יש לפתוח תיק במס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ. רואה חשבון יוכל לסייע לבעלי העסקים בכל הצעדים בדרך לפתיחת העסק. בנוסף, רואה החשבון יהיה גם זה אשר יסייע לבעל העסק בהתנהלות השוטפת: דוח שנתי, הצהרת הון, קבלות ועוד..
  • עוסקים מורשים – עוסקים מורשים מחויבים בתשלום מע"מ וכחלק מכך, להעביר למע"מ דיווחים אחת לחודשיים. פתיחת עוסק מורשה מצריכה פתיחת תיקים ברשויות ורואה החשבון יהיה אף זה שיסייע בעריכת הדוחות הרלוונטיים.  
  • חברות בע"מ – פתיחת בע"מ מהווה כהליך מורכב אשר מצריך התנהלות מול מספר רשויות. רואה חשבון יכול להוות ככתובת לא רק לפתיחת העסק אלא גם לניהול החשבונות, הכנת הדוחות, מאזנים ביצוע ביקורות ועוד..
   

מהם התפקידים של רואה חשבון?

לפני שאתם בוחרים רואי חשבון בבאר שבע חשוב שתבין איך הם יכולים לעזור לכם. את זה תוכלו לגלות באמצעות היכרות עם התפקידים השונים עליהם הם אחראים ובין היתר: סיוע וליווי בהקמת עסק, ניהול ספרים, סיוע בהתנהלות מול רשויות המס, ניהול לקוחות, ניהול משכורות, ניהול פיננסי ועוד.. חשוב לציין שלכל רואה חשבון יכול להציע שירותים מעט שונים ולהציע את שירותיו לקהלי לקוחות אחרים: שכירים, עסקים פטורים, עצמאיים, עסקים מורשים, חברות בע"מ וכיוצא בזה.. מהסיבות הללו, כאשר אתם בוחרים רואה חשבון בבאר שבע חשוב שתבדקו מהם תחומי ההתמחות של אותו רו"ח.

אני עובד מהבית כפרילאנסר באינטרנט ורוצה להיעזר באדם מקצועי להגשת הדוח השנתי למס הכנסה, מהם האפשרויות שלי?

הגשת הדו"ח למס הכנסה הינה החלק המסכם של ניהול החשבונות השנתי שעשית במהלך שנת המס, במידה וניהלת את החשבונות באופן נכון ותרצה להגיש את הדו"ח באופן עצמאי תוכל להיעזר במרכזי ההדרכה של משרד האוצר אשר פתוחים במהלך חודשי התקופה שבה קיימת החובה להגיש את הדו"ח, משרדים אלה ניתנים כשרות לעוסקים ואינם מחייבים בהזדהות או מתן פרטים אישיים. למפגש ההדרכה תידרש להביא את כל סיכומי ההכנסות שלך לשנת המס, טפסי 106 במידה ועבדת כשכיר וקבלות שאספת לקבלת החזרים, התהליך הינו פשוט ולאחריו תידרש להגיש את הדו"ח שמילאת לפקיד שומה.

אופציות נוספות שבהן תוכל להיעזר הן אתרי אינטרנט המיועדים לפרילאנסרים ומציעים סיוע בהגשת הדו"ח תמורת סכום של כ- 800 ₪, או לשכור רואה חשבון להגשת הדו"ח. 

כאשר אין חיוב על פי חוק להעסקת רואה חשבון, האם בכל זאת כדאי לי להיעזר בשרותיו של רואה חשבון?

נתחיל מכך שהעסקת רואי חשבון מחויבת על פי חוק לכל ארגון או חברה, מה שאומר במילים אחרות שמבלי רואה חשבון לא ניתן להקים חברה או ארגון מלכתחילה, בנוגע לעוסקים האחרים – עוסק פטור ועוסק מורשה – שאינם נכנסים להגדרה המחייבת בחוק העסקה של רואי חשבון עדיין קיימת החובה לניהול ספרים והגשת דו"ח שנתי מקוון בסוף שנת המס.

גם עמותה קטנה בהיקפה לא מחוייבת ברואה חשבון. היתרונות בהעסקת רואה חשבון לאלו שאינם מחויבים בכך בחוק יהיו האפשרות להשתחרר מעול ניהול הספרים, ניהול חשבונות מקצועי ומדויק יותר, הכוונה בכל הנוגע להתנהלות מול רשויות המס בישראל וניהול חשבונות בצורה חכמה אשר תקל על העוסק לקבל את כל הזכויות המגיעות לו מהמדינה ולחסוך בכסף.  

אני עוסקת פטורה ממס (עוסקת זעירה)ועובדת כמטפלת הוליסטית בקליניקה פרטית, האם אני צריכה להעסיק רואה חשבון?

כעוסקת פטורה אינך חייבת להעסיק רואה חשבון אך על כל עוסק פטור קיימת החובה על פי חוק לנהל חשבונות ולהגיש בסוף השנה דו"ח מקוון למס הכנסה, את ניהול החשבונות את רשאית לעשות על ידי רואה חשבון או באופן עצמאי על ידי תוכנת מחשב או ניהול ספר תקבולים (תשלומים). הבחירה בהעסקת רואה הינה אישית ואינה מחייבת אך חשוב לזכור שרואה חשבון הינו בעל מקצוע והיתרונות בהעסקתו יהיו אותם היתרונות שבזכותם תפני לאינסטלטור לתיקון סתימה או לכל בעל מקצוע אחר לביצוע עבודתו.   

כתבות נוספות שיעניינו אותך

מדריך רואי חשבון – תפקידם וכיצד לבחור בהם

מדריך רואי חשבון – תפקידם וכיצד לבחור בהם

טרם בחירת רואה חשבון רצוי לבדוק את הרקע שלו שכן לכל ענף חוקים ומדדים שונים המצריכים בקיעות רבה ענייני כספים בחברה הם לא דבר של מה בכך ולכן...

רואה חשבון מול מנהל חשבונות

רואה חשבון מול מנהל חשבונות

העסקת רואי חשבון יכולה להביא למקסום רווחי החברה שכן הינם אחראיים גם לעזור ולייעל את העסק מבחינה פיננסית כאשר הייתי צעיר יותר ובתחילת...